Ieeja / Reģistrācija

MEISTARKLASES

13. jūlijs 2017. gadā (07:00)

līdz 2017. gada 16. jūlijam (23:00)

Organizatori: Nikolajs Šelušenkovs un Aleksandrs Kendenkovs 

Hījumā – Baltijas jūras Monzundas arhipelāga sala. Sala izceļas ar daudzveidīgu, skaistu un neskartu dabu. Uz salas atrodas skaistas bākas, uz katru no kurām ir iespējams uzrāpties!!! Ja reiz esi bijis uz šis salas, tad ir vēl atgriezties tur atkal un atkal.

Plenēra raksturojums:

Braucam ar mikroautobusu. Grupā 9 cilvēki. (Ja būs vairāk cilvēku, iespējams braukt ar papildus privāto transportu vai otru mikroautobusu) Vasaras vidus, silta jūra, zilas debesis, skaisti saulrieti un silti gari vakari... :) Fototūre ir piemērota cilvēkiem ar jebkura līmeņa fototehnikas zināšanām. Var braukt kā iesācēji, tā arī pieredzējuši fotogrāfi. Galvenais iesācējiem ir fototehnikas esamība un protams vēlme mācīties. Pa dienu mēs ceļosim (gan ar mašīnu, gan arī kājām) un fotografēsim, bet vakarā apstāsimies kempingos vai vienkārši jūras krastā. Nakšņošana katru reizi ir ieplānota citā vietā. Mēs dzīvosim tūristu teltīs. Vienu nakti mēs pavadīsi kempingā ar mājiņām un visām ērtībām.
Lasīt vairāk

09. jūlijs 2017. gadā (11:00 - 14:00)

Nodarbību vada Anna Tarabina

Ko darīt, ja dvēsele pieprasa labu kadru? Nāciet uz fotopastaigām PORTRET.LV! Tam Jums nav vajadzīga profesionālā fotokamera un padziļinātas tehnikas zināšanas. Galvenais ir vēlme radīt un jebkura tipa fotoaparāta esamība. 
Jūs ne tikai lieliski pavadīsiet laiku domubiedru pukā, bet arī pa jaunam paskatīsieties uz sen zināmiem objektiem, atklāsiet sev dažādus fotografēšanas paņēmienus. Mēs parādīsim kā atrast dzīvību un skaistumu, kas mīt parastās lietās: Gaismas atspīdumos un ēnā, atpulgos, krāsu plankumos un ģeometrijā...
Lasīt vairāk

08. jūlijs 2017. gadā (18:00 - 22:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vieta:

Carnīkava

Mūsu vasaras plenērs piemērots tiem, kas nedēļas nogalē vēlas apvienot lietderīgo ar patīkamo. Labi atpūsties pie jūras un nodarboties ar mīļako hobiju - fotografēšanu. Ar spoguļu un citu atstarojošo priekšmetu palīdzību, mēs kontrolēsim saules stara virzienu. Plenēra beigās mūs sagaida siltas pusdienas un dzīvā mūzika.


Lasīt vairāk

01. jūlijs 2017. gadā (13:00 - 19:00)

Nodarbību vada Anna Tarabina

19. gadsimta beigās kino kļuva par īstu atklājumu. Tas uzreiz iekaroja skatītāju siržu miljonus ar savu dinamiskumu un krāšņumu. Taisnīguma labad ir jāatzīmē, ka tas varētu arī nenotikt, ja neilgi pirms tam neparādītos fotogrāfijas māksla. Līdz šim bīdim fogrāfija un kino ir nedalāmi saistītas savā starpā. Tās bieži papildina vina otru interesantos mūsdienu fotogrāfu un dizaineru projektos. Mēs nolēmām novilkt paralēles stap nenovecojošo melnbaltā kino šiku un mūsdienīgo fotogrāfiju. Melnbaltais kino ir parādība ārpus modes. Tā pati arī ir mode.
Lasīt vairāk

03. jūnijā 2017. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 


Bieži fotografējot nepietiek dabīgās gaismas un mums nākas organizēt mākslīgo apgaismojumu maksimāli ērti un efektīvi. Viens no ērtākajiem veidiem kā to sasniegt ir kompaktās zibspuldzes. Šajā meistarklasē Jūs uzzināsiet  ko var sagaidīt no kompaktajām zibspuldzēm un kā tās lietot. Jūs gaida daudzi praktiski uzdevumi. Prasmīga zibspuldžu lietošana paplašinās Jūsu iespējas veikt kvalitatīvu fotosesiju jebkuros apstākļos.
Lasīt vairāk

28. maijā 2017. gadā (13:00 - 19:00)

Nodarbības vada Anna Tarabina

Pašportrets - viens no pašiem sarežgītākajiem, bet aizraujošākajiem portretu uzņemšanas veidiem. Ar pašportretu cilvēks izsaka savu pašapziņu, personību un radošuma principus. Lai sasniegtu neparastu rezultātu, fotogrāfi izmanto dažādus priekšmetus un materiālus, ar kuriem uz pasauli var raudzīties citādāk.
Lasīt vairāk

20. maijā 2017. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova

Kompozīcija - tā ir mākslas valoda - tēlu iekārta, ar kuras palīdzību mākslinieks pauž, bet skatītājs uztver darba saturu. Kompozīcija tiek veidota pakļaujoties noteiktiem likumiem. Tās noteikumi un paņēmieni ir saistīti savā starpā un darbojas jebkuros kompozīcijas veidošanas brīžos. Viss ir vērsts mākslas darba izteiksmības un veseluma sasniegšanai.  Bez kompozīcjas likumu zināšanām nav iespējama ne fotogrāfu, ne mākslinieku brīva daiļrade.

Nav svarīgi, vai Jums ir pieredze vai nē, šis zināšanas Jūs varēsiet izmantot maksimāli efektīvi, ja Jūs vēlēsieties padarīt savus fotoattēlus saprotamākus skatītājam. Mēs centīsimiems ievirzīt Jūs pareizajās sliedēs.
Lasīt vairāk

06. maijā 2017. gadā (10:00 - 13:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova

Mēs iegrimsim aizraujošā street-fotogrāfijas pasauē, uzzināsim daudz jaunu, reāli strādājošo paņēmienu, kopīgi uzņemsim foto-projektu ekspress-izstādei, lieliski pavadīsim laiku domubiedru kompānijā.
Lasīt vairāk

29. aprīlī 2017. gadā (13:00 - 19:00)

Nodarbību vada  Anna Tarabrina

Katrs fotogrāfs kaut reizi ir aizdomājies par to, kā izveidot portretus, kas saglabās savu aktualitāti visos laikmetos. Mēs mēģināsim pietuvoties noslēpuma atklāšanai. Dziļu un izteiksmīgu portretu iegūšanai ir nepieciešamas psiholoģiskās iemaņas kontakta veidošanā ar personām, kas tiek fotografētas.  Fotogrāfam, lai uzņemtu raksturīgu fotoattēlu ir nepieciešams pielietot ne tikai tehniskās iemaņas, bet arī prasmi atklāt personību, parādīt kadrā modeles stāvokli.
Lasīt vairāk

22. aprīlī 2017. gadā (13:00 - 19:00)

Nodarbību  vada Anna Tarabrina

Lai iemācītos uzņemt kvalitatīvus, dziļus portretus, ir svarīgi būt ne tikai labam psihologam un komunikācijas meistaram, bet arī prasmīgi novērtēt darba iespējas ar katra konkrēta cilvēka tipāžu. Meistarklasē iekļautas gan teorētiskā, gan arī praktiskā daļas. Meistarklase ir vērsta uz to, lai pārstātu baidīties no cilvēkiem un sākt iegūt maksimālo baudu no portretu fotografēšanas.
Lasīt vairāk

09. aprīlī 2017. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova

PhotoGuru - ļoti noderīgs un saturīgs intelektuāls trenings jebkura līmeņa fotogrāfiem. 6 stundas, kuru laikā mēs smalki izanalizēsim un pielietosim praksē 14 saturisku attēlu radīšanas paņēmienus (gan fotogrāfijā, gan vizuālajā mākslā). Trenings palīdzēs ieviest kārtību galvā un saprast no kā un kādā veidā tiek radīti šedevri.
Pēc šī kursa iziešanas Jūs varēsiet saprast un analizēt citu autoru fotogrāfijas un radīt savus darbus, kas piesaistīs skatītāju uzmanību. Izanalizēto paņēmienu atstrāde notiek karšu spēles veidā, kas ir speciāli izgatavota šim treningam. Šajā spēlē tiek izmantoti 100 slavenāko fotogrāfu darbi. Jūs sapratīsiet kādus paņēmienus savos darbos ir izmantojuši izcili fotogrāfijas meistari, kā arī varēsiet piemeklēt paši sev dažus mīļākos paņēmienus, kas paaugstinās Jūsu pašu radīto darbu kvalitāti.
Lasīt vairāk

25. martā 2017. gadā (09:00 - 19:00)

(stundas laikā, pēc iepriekšējā pieraksta)

Kalibrēšanas meistars Aleksandrs Rudenko

Pēc mūsu studentu daudzkārtējiem lūgumiem, mēs uzaicinājām mūsu studijā monitoru un printeru kalibrēšanas speciālistu, kurš stundas laikā varēs nokalibrēt Jūsu datoru komfortablam darbam ar attēliem un sniegt nelielus padomus par to, kā to labāk izmantot. Pēc pieteikuma noformēšanas, mēs ar Jums sazināsimies un pierakstīsim Jūs  brīvajā, Jums ērtākajā laikā.
Lasīt vairāk

25. februārī 2017. gadā (11:00 - 16:00)


Nodarbības vada Nadežda Pidjaša

Modeļu māksla - tas ir ne tikai spēja pasniegt sevi, bet arī emocionālais modeļu darbs, tā psiholoģiskā iesaiste šajā procesā, un speja nodot auditorijai savu iekšējo izjūtu mazākās nianses, kas ir ļoti līdzīgs aktrises darbām. .
Lasīt vairāk

24. janvārī 2017. gadā (18:30 - 21:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vīrieša portreta uzņemšana vienmēr ir izaicinājums, šeit ir nepieciešams eksperimentēt un meklēt kaut ko jaunu. Sievietes galvenais ierocis ir pievilcība, kas tad paliek vīrietim, lai izceltos? Uzzināsim, kāpēc eksistē teiciens: "Rētas padara vīriešus skaistākus". Nodarbības laikā mēs noskaidrosim ko un kā var izdarīt ar gaismas un bilžu apstrādes palīdzību uzņemot vīrieša portretu studijas apstākļos.
Lasīt vairāk

21. janvārī 2017. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Inara Prusakova

Galvenā meistarklases tēma ir darbs studijā ar gaisīgiem- vijīgiem audumiem un kreatīva fotosessija ar lēnu slēža ātrumu, kā arī kadru apstrāde programmā "Photoshop".
Lasīt vairāk

24. septembrī 2016. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova (Krievija)

Vieta:

Rīga, Jelgavas iela 42

Fotogrāfija ir pavedināšanas process. Lai cik varens cilvēks būtu dzīvē, fotogrāfijas uzņemšanas brīdī viņš pieder tev pilnībā. ” Helmuts Ņūtons

Uz dižā klasiķa Helmuta Ņūtona darbu piemēriem mēs apskatīsim kā analizēt fotogrāfa stilu, kā pašiem mācīties no dižiem meistariem un būt spējīgiem uzņemt fotogrāfijas dažādu fotogrāfu stilā.
Lasīt vairāk

10. septembrī 2016. gadā (11:00)

Nodarbību vada Zoja Ignatova (Krievija) 

Šī meistarklase būs lietderīga visiem, kas vēlās iemācīties saskatīt krāsas savās fotogrāfijās, izprast kā vadīt skatītāja uzmanību ar krāsu palīdzību, kā veidot akcentus kompozīcijā un krāsu harmoniju. Pēc šīs meistarklases jums būs daudz vienkāršāk apstrādāt pašu uzņemtās bildes un iegūt tās krāsas, kuras vēlaties.
Lasīt vairāk

28. septembrī 2016. gadā (23:42)


Lasīt vairāk

24. oktobrī 2015. gadā (14:00)


Lasīt vairāk