Ieeja / Reģistrācija

MEISTARKLASES

29. aprīlī 2018. gadā (11:00 - 16:00)


Nodarbības vada Nadežda Pidjaša

Modeļu māksla - tas ir ne tikai spēja pasniegt sevi, bet arī emocionālais modeļu darbs, tā psiholoģiskā iesaiste šajā procesā, un speja nodot auditorijai savu iekšējo izjūtu mazākās nianses, kas ir ļoti līdzīgs aktrises darbām. .
Lasīt vairāk

22. aprīlī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada  Anna Tarabrina

Katrs fotogrāfs kaut reizi ir aizdomājies par to, kā izveidot portretus, kas saglabās savu aktualitāti visos laikmetos. Mēs mēģināsim pietuvoties noslēpuma atklāšanai. Dziļu un izteiksmīgu portretu iegūšanai ir nepieciešamas psiholoģiskās iemaņas kontakta veidošanā ar personām, kas tiek fotografētas.  Fotogrāfam, lai uzņemtu raksturīgu fotoattēlu ir nepieciešams pielietot ne tikai tehniskās iemaņas, bet arī prasmi atklāt personību, parādīt kadrā modeles stāvokli.
Lasīt vairāk

15. aprīlī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību  vada Anna Tarabrina

Lai iemācītos uzņemt kvalitatīvus, dziļus portretus, ir svarīgi būt ne tikai labam psihologam un komunikācijas meistaram, bet arī prasmīgi novērtēt darba iespējas ar katra konkrēta cilvēka tipāžu. Meistarklasē iekļautas gan teorētiskā, gan arī praktiskā daļas. Meistarklase ir vērsta uz to, lai pārstātu baidīties no cilvēkiem un sākt iegūt maksimālo baudu no portretu fotografēšanas.
Lasīt vairāk

08. aprīlī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 


Bieži fotografējot nepietiek dabīgās gaismas un mums nākas organizēt mākslīgo apgaismojumu maksimāli ērti un efektīvi. Viens no ērtākajiem veidiem kā to sasniegt ir kompaktās zibspuldzes. Šajā meistarklasē Jūs uzzināsiet  ko var sagaidīt no kompaktajām zibspuldzēm un kā tās lietot. Jūs gaida daudzi praktiski uzdevumi. Prasmīga zibspuldžu lietošana paplašinās Jūsu iespējas veikt kvalitatīvu fotosesiju jebkuros apstākļos.
Lasīt vairāk

04. aprīlī 2018. gadā (18:30 - 21:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vīrieša portreta uzņemšana vienmēr ir izaicinājums, šeit ir nepieciešams eksperimentēt un meklēt kaut ko jaunu. Sievietes galvenais ierocis ir pievilcība, kas tad paliek vīrietim, lai izceltos? Uzzināsim, kāpēc eksistē teiciens: "Rētas padara vīriešus skaistākus". Nodarbības laikā mēs noskaidrosim ko un kā var izdarīt ar gaismas un bilžu apstrādes palīdzību uzņemot vīrieša portretu studijas apstākļos.
Lasīt vairāk

25. martā 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Anna Tarabina

19. gadsimta beigās kino kļuva par īstu atklājumu. Tas uzreiz iekaroja skatītāju siržu miljonus ar savu dinamiskumu un krāšņumu. Taisnīguma labad ir jāatzīmē, ka tas varētu arī nenotikt, ja neilgi pirms tam neparādītos fotogrāfijas māksla. Līdz šim bīdim fogrāfija un kino ir nedalāmi saistītas savā starpā. Tās bieži papildina vina otru interesantos mūsdienu fotogrāfu un dizaineru projektos. Mēs nolēmām novilkt paralēles stap nenovecojošo melnbaltā kino šiku un mūsdienīgo fotogrāfiju. Melnbaltais kino ir parādība ārpus modes. Tā pati arī ir mode.
Lasīt vairāk

18. martā 2018. gadā (11:00 - 16:00)

Nodarbību vada Mārtiņš Vanags 

Profesionāla fotogrāfa un lektora Mārtiņa Vanaga vadīts seminārs par fotogrāfiju pārdošanu starptautiskajās foto bankās.
Autora portfolio: https://www.shutterstock.com/g/martinsvanags
Seminārā jūs iegūsiet informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi uzsāktu darbu ar mikrostokiem, kā arī pārliecību, ka tieši jūsu fotogrāfijas ir ko vērtas. Seminārs paredzēts ikvienam, kas vēlas uzsākt darbu ar fotogrāfiju pārdošanu.

Pēc vēlēšanās, dalībnieki var sagatavot nelielu fotogrāfiju portfolio privātai konsultācijai.
Lasīt vairāk

04. februārī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Anna Tarabrina

Katrā portretu vecuma grupā ir svarīgas tehniskās un psiholoģiskās īpatnības. Gadiem ejot, mūsu sejā atspoguļojas dzīves pieredze, gudrība un īpašs brieduma skaistums. Katrā cilvēkā ir kaut kas neatkārtojams, tāpēc katram ir nepieciešama īpaša pieeja. Ja Jūs mācēsiet atspoguļot rakstura spilgtākās iezīmes, temperamentu, uzvedības manieres, ieradumus, žestus, bez kuriem cilvēks sevi nevar iedomāties, tas noteikti kļūs par Jūsu spilgto fotogrāfisko uzvaru.

Šāda portreta būtība ir ieskatīties dziļumā,  pietušējot īpatnības, kas parādījušās uz sejas, ar rakursa un gaismas palīdzību. Īpašu uzmanību ir vērts pievērst detaļām, kam skatītāju redzējumā ir maģiska nozīme.

Lasīt vairāk

21. janvārī 2018. gadā (16:00 - 20:00)

Nodarbību vada Arturs Dimenšteins

Lekcijas gaitā autors dalīsies ar savu ielas fotogrāfijas redzējumu un pieredzi, kuru viņš ir ieguvis ceļojot pa visu pasauli  pēdējo gadu laikā. Izstāstīs kā ir nonācis līdz ielas fotogrāfijai, kāda bija viņa aparatūras darba komplekta evolūcija, kā pakāpeniski izstrādāja savu uzvedības stilu uz ielas un fotografēšanas paņēmienus. 
Diskusijas laikā viņš atklās jums savus mazos un lielos noslēpumus un viltības, kā arī ne tikai savus. Jūs uzzināsiet kā palikt nepamanītam līdz brīdim, kamēr uzspiedīsiet slēdža pogu, esot visu acu priekšā, kā izvairīties no uzmācīgiem ubagotājiem, kā paspēt līdzi notiekošajam un daudz ko citu.  Lekcija tiks sadalīta 2 blokos pa 1.5 stundām ar nelielu pārtraukumu.

Lasīt vairāk

13. janvārī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbības vada Anna Tarabina

Pašportrets - viens no pašiem sarežgītākajiem, bet aizraujošākajiem portretu uzņemšanas veidiem. Ar pašportretu cilvēks izsaka savu pašapziņu, personību un radošuma principus. Lai sasniegtu neparastu rezultātu, fotogrāfi izmanto dažādus priekšmetus un materiālus, ar kuriem uz pasauli var raudzīties citādāk.
Lasīt vairāk

01. decembrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Izstāde ir veltīta senlaicīgai 19.-20. gs. fotogrāfijai. Piemēri no Latvijas, Krievijas, Spānijas, Gruzijas, Vācijas, Lietuvas. Parastu cilvēku sirsnīgā pasaule, viņu jūtas un cerības netikt aizmirstiem. Brīnumainā pasaule, kas ir aizgājusi pagātnē. Katra fotogrāfija bija unikāla, iespējams, vienīgā šī cilvēka dzīvē. Fotogrāfs centās iemūžināt visu pašu labāko, kas ir cilvēkā, jo šis kadrs bija viņa esamības vienīgais pierādījums. Skatoties uz šiem kadriem mēs lūkojamies mūžībā, tās labākajā daļā. 

Kolekcijas Autors  Artūrs Dombrovskis - senlaicīgo fotogrāfiju kolekcionārs, fotogrāfs - amatieris, psihoterapeits.
Lasīt vairāk

24. novembrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Radošā tikšanās ar diviem fotogrāfiem studijā PORTRET.LV par tēmu "Kas ir laba fotogrāfija šodien". Katrs no autoriem sagatavos savu 15 min garu prezentāciju, izmantojot gan savus, gan citu autoru darbus izsakot savu viedokli par šo tēmu.
Katrs no dalībniekiem var atnest apspriešanai divus savus attēlus elektroniskā formātā. Organizatori sagatavos darbu izlasi, kuru varēs apspriest visi kopā. Ar mūsu uzlūgto fotogrāfu darbiem var iepazītiers viņu mājaslapās: www.vadimsishikov.com,  Sur Gallery
Lasīt vairāk

27. oktobrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Radošā tikšanās ar diviem fotogrāfiem studijā PORTRET.LV par tēmu "Kas ir laba fotogrāfija šodien". Katrs no autoriem sagatavos savu 15 min garu prezentāciju, izmantojot gan savus, gan citu autoru darbus izsakot savu viedokli par šo tēmu.
Katrs no dalībniekiem var atnest apspriešanai divus savus attēlus elektroniskā formātā. Organizatori sagatavos darbu izlasi, kuru varēs apspriest visi kopā. Ar mūsu uzlūgto fotogrāfu darbiem var iepazītiers viņu mājaslapās: www.andrey.lv,  www.osy.lv
Lasīt vairāk

13. jūlijs 2017. gadā (07:00)

līdz 2017. gada 16. jūlijam (23:00)

Organizatori: Nikolajs Šelušenkovs un Aleksandrs Kendenkovs 

Hījumā – Baltijas jūras Monzundas arhipelāga sala. Sala izceļas ar daudzveidīgu, skaistu un neskartu dabu. Uz salas atrodas skaistas bākas, uz katru no kurām ir iespējams uzrāpties!!! Ja reiz esi bijis uz šis salas, tad ir vēl atgriezties tur atkal un atkal.

Plenēra raksturojums:

Braucam ar mikroautobusu. Grupā 9 cilvēki. (Ja būs vairāk cilvēku, iespējams braukt ar papildus privāto transportu vai otru mikroautobusu) Vasaras vidus, silta jūra, zilas debesis, skaisti saulrieti un silti gari vakari... :) Fototūre ir piemērota cilvēkiem ar jebkura līmeņa fototehnikas zināšanām. Var braukt kā iesācēji, tā arī pieredzējuši fotogrāfi. Galvenais iesācējiem ir fototehnikas esamība un protams vēlme mācīties. Pa dienu mēs ceļosim (gan ar mašīnu, gan arī kājām) un fotografēsim, bet vakarā apstāsimies kempingos vai vienkārši jūras krastā. Nakšņošana katru reizi ir ieplānota citā vietā. Mēs dzīvosim tūristu teltīs. Vienu nakti mēs pavadīsi kempingā ar mājiņām un visām ērtībām.
Lasīt vairāk

08. jūlijs 2017. gadā (18:00 - 22:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vieta:

Carnīkava

Mūsu vasaras plenērs piemērots tiem, kas nedēļas nogalē vēlas apvienot lietderīgo ar patīkamo. Labi atpūsties pie jūras un nodarboties ar mīļako hobiju - fotografēšanu. Ar spoguļu un citu atstarojošo priekšmetu palīdzību, mēs kontrolēsim saules stara virzienu. Plenēra beigās mūs sagaida siltas pusdienas un dzīvā mūzika.


Lasīt vairāk

21. janvārī 2017. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Inara Prusakova

Galvenā meistarklases tēma ir darbs studijā ar gaisīgiem- vijīgiem audumiem un kreatīva fotosessija ar lēnu slēža ātrumu, kā arī kadru apstrāde programmā "Photoshop".
Lasīt vairāk

24. septembrī 2016. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova (Krievija)

Vieta:

Rīga, Jelgavas iela 42

Fotogrāfija ir pavedināšanas process. Lai cik varens cilvēks būtu dzīvē, fotogrāfijas uzņemšanas brīdī viņš pieder tev pilnībā. ” Helmuts Ņūtons

Uz dižā klasiķa Helmuta Ņūtona darbu piemēriem mēs apskatīsim kā analizēt fotogrāfa stilu, kā pašiem mācīties no dižiem meistariem un būt spējīgiem uzņemt fotogrāfijas dažādu fotogrāfu stilā.
Lasīt vairāk

10. septembrī 2016. gadā (11:00)

Nodarbību vada Zoja Ignatova (Krievija) 

Šī meistarklase būs lietderīga visiem, kas vēlās iemācīties saskatīt krāsas savās fotogrāfijās, izprast kā vadīt skatītāja uzmanību ar krāsu palīdzību, kā veidot akcentus kompozīcijā un krāsu harmoniju. Pēc šīs meistarklases jums būs daudz vienkāršāk apstrādāt pašu uzņemtās bildes un iegūt tās krāsas, kuras vēlaties.
Lasīt vairāk

28. septembrī 2016. gadā (23:42)


Lasīt vairāk

24. oktobrī 2015. gadā (14:00)


Lasīt vairāk